Aktuali informacija ūkininkams dėl informacijos pateikimo dėl posėlių sėjų

Spausdinti

Primename, kad ūkininkai apie posėlio sėją privalo informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas. Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016-2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse nustatyta, kad posėlis sėjamas po ankstyvųjų bulvių, ankstyvųjų daržovių javų arba rapsų derliaus nuėmimo birželio 30 d. - rugpjūčio 15 d. sėjant bent dviejų augalų rūšių sėklų mišinį. Posėlis turi būti sudygęs ir matomas lauke po pagrindinės rūšies augalų derliaus nuėmimo nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. Posėlį galima išlaikyti trumpiau nei nurodyta, jei jis nepertraukiamai išlaikomas dirvoje bent 8 savaites. Apie posėlio sėją pareiškėjas privalo informuoti NMA ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas el. paštu info@nma.lt. Pranešime turi būti nurodyta:

  • pareiškėjo asmens duomenys (vardas ir pavardė, valdos numeris);
  • informacija apie sėją (kontrolinio žemės sklypo ir lauko, kuriame pareiškėjas pasėjo posėlį, numeriai; tiksli sėjos data, nuo kurios ir bus skaičiuojamas posėlio išlaikymo dirvoje terminas).

Posėlis negali būti naudojamas ganymui ir derliui ir turi būti įterptas į dirvą iki kitų metų gegužės 1 d. Naudinga informacija: