Kviečiame sudalyvauti anoniminėje aplausoje dėl didžiagabaričių ir (ar) sunkiasvorių mašinų plovimo

Spausdinti

Automobilius draudžiama plauti bet kur. „Ant automobilio nusėda dulkės, pavasarį gausiai žydinčių medžių žiedadulkės, ratuose – kelio purvas, o transporto priemonės apačioje dar kaupiasi ir tepalų ar benzino priemaišos. Pastarieji komponentai bet kokioje aplinkoje yra visiškai nepageidautini, o gamtai – akivaizdžiai kenksmingi“, – aiškino Valstybinio mokslo tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro direktorius prof. habil. dr. Vincas Būda. Kiemuose, kuriuose yra įrengta lietaus kanalizacija, visos nuoplovos patenka į ją, o vėliau į valymo įrenginius. Papildomą apkrovą gavę įrenginiai gali praleisti nepakankamai išvalytas nuotekas į vandens telkinius. Daugiausia žalos automobilio plovimo metu viskam, kas gyva, padaro naftos produktai – tepalai ir benzinas. Per kiek laiko automobilio plovimas negrįžtamai pakenkia aplinkai, mokslininkai atsakyti negali. Anot jų, daug kas priklauso nuo to, kiek yra užterštas automobilis. Galima tik daryti prielaidą, kad, kartą per savaitę plaunant automobilį vienoje vietoje ir leidžiant vandeniui skverbtis į gruntą, neigiamas poveikis aplinkai turėtų būti juntamas po 1–2 m.

Kelmės rajono savivaldybėje plovyklos, skirtos plauti didžiagabaritines ir (ar) sunkiasvores mašinas nėra, todėl savivaldybės administracija nori sužinoti ar daug yra įmonių, kurios savo įmonės automobilius plauna tiesiog įmonės teritorijoje ar kituose tam nepritaikytuose vietose.

 

Apklausą rasite paspaudę šią nuorodą: http://www.kelme.lt/lit/Anonimine-apklausa-del-didziagabariciu-ir-ar-sunkiasvoriutransporto-priemoniu-plovimo