Papildytos realybės kamabarys „SkaitMENINIS muziejus" kviečia apsilankyti

Spausdinti

 

Šiais metais VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija, bendradarbiaudama su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centru, įgyvendina dar vieną Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „SkaitMENINIS muziejus".

Suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiajai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams neretai trūksta interaktyvumo, o suskaitmenintų muziejų lankytojams priežasties domėtis eksponatais.

Projekto „SkaitMENINIS muziejus" lankytojai kviečiami „patirti eksponatus". Eksponatai čia pateikiami naudojant papildytos realybės (augmented reality) techniką, kurią visame pasaulyje išpopuliarino žaidimas „Pokemon go" ir Snapchat socialinis tinklas. Tik vietoje to, kad pasipuoštų žaismingomis gyvūno ausytėmis, Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgyja ir ima sąveikauti su žiūrovais. Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, Jums į telefoną reikės parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę, tada nukreipti telefono kamerą į norimą objektą. Pamatysite, kaip, pavyzdžiui, iš plakato išskris Dariaus ir Girėno lėktuvas Lituanica, ar kaip į tuščią plakatą įžengs velnias ir ten padės Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu, ir Jums, naudojantis telefonu, bus leista pažaisti su tikrove.

Kad „SkaitMENINIAME muziejuje" lankytis būtų dar maloniau, dalyviai bus užrakinami patalpoje. Raktą ras tik tada, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išspręs pabėgimo iš muziejaus mįslę. Taip SkaitMENINIS papildytos realybės muziejus bus paverstas į pabėgimo kambario žaidimą.

Norintieji apsilankyti „SkaitMENINIAME muziejuje" turi turėti bent vieną išmanųjį telefoną, kuris palaiko Android programinę įrangą. Į jį iš Google Play parduotuvės reikės parsisiųsti nemokamą programėlę. Tą padaryti galima atėjus į muziejų arba dabar, Google Play paieškos laukelyje suvedus Skaitmeninis muziejus.  

„SkaitMENINIS muziejus" Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre veikia nuo 2018 m. balandžio 1 d.  iki 2018 m. balandžio 30 d.

Norintieji apsilankyti gali registruotis telefonu 8 622 21 321 arba užeiti į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą darbo valandomis.  

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro informacija

skelbimas.png