Pasaulinės turizmo dienos proga kviesta pažinti dar nepažintą Kelmės kraštą

Spausdinti

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena, kuriai paminėti rajono gyventojai buvo kviečiami į nemokamus edukacinius užsiėmimus, ekskursijas turistiniuose objektuose Tytuvėnuose, Kražiuose ir Kelmėje. Renginių ciklas užbaigtas spalio 1 d. vykusia nemokama, Kelmės rajono savivaldybės dovanota, pažintine ekskursija po Kurtuvėnų regioninį parką, aplankant Svilės šaltinius, Vainagių pažintinį taką ir Kurtuvėnų dvaro kompleksą.

Šių metų Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas visiems“, tad, mažinant socialinę atskirtį, siekta, kad krašto grožiu galėtų gėrėtis tiek turintys negalią, tiek senjorai, tiek šeimos su mažamečiais vaikais.

Rugsėjo 27 d. Kelmės dvare vykusio renginio „Turizmas Kelmėje: pažinti nepažintą!“ metu pristatytos Kelmės rajono turizmo galimybės, ką naujo ir dar neatrasto keliaujantiems gali pasiūlyti savas kraštas. Taip pat rėmėjų įsteigtais prizais buvo apdovanoti specialaus facebook‘o konkurso „Ar pažįsti Kelmės kraštą?“ nugalėtojai. Vėliau Kelmės krašto muziejaus darbuotojai pristatė atnaujintas interaktyviąsias muziejaus ekspozicijas ir pravedė susirinkusiems turiningą ekskursiją, dalijo dovanas.

Rugsėjo 28 d. 10 ir 15 valandomis Tytuvėnų piligrimų centras kvietė į nemokamą edukaciją vienuolyne „Mažas šulinėlis, juodas vandenėlis...“. Užsiėmimas sulaukė didelio mokinių susidomėjimo – dalyvavo per 50 vaikų iš Kelmės „Kražantės“ progimnazijos. 

Rugsėjo 29 d. 10 ir 15 valandomis Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras norinčiuosius susipažinti su Kražių bažnyčių istorija kvietė į nemokamą edukaciją „Žemaičių krikštas“, o rugsėjo 30 d. 11 ir 15 valandomis Tytuvėnų regioninis parkas organizavo nemokamas ekskursijas Lankytojų centre.

Ankstyvą spalio 1 d. rytą į nemokamą pažintinę ekskursiją susirinko beveik pusšimtis asmenų, norinčių pasimėgauti aktyviomis Kurtuvėnų regioninio parko ir Kurtuvėnų dvaro ansamblio pasiūlytomis pramogos. Ekskursiją pravedė ir įdomybėmis dalijosi Kurtuvėnų regioninio parko ekologas Vidmantas Lopeta. Puikus oras, besišypsantys ekskursantai ir malonūs potyriai leido suprasti, kad ekskursija buvo turininga, o Kelmės krašto nepažintų vietų atradimas tik paskatino toliau domėtis ir keliauti.

Pasaulinės turizmo dienos paminėjimo renginių organizatorius – Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras. Partneriai: Tytuvėnų piligrimų centras, Kelmės krašto muziejus, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, Tytuvėnų ir Kurtuvėnų regioninių parkų direkcijos. Rėmėjai: Kelmės rajono savivaldybė, kaimo turizmo sodyba „Gaja“, turistinė stovyklavietė „Laukiniai vakarai“, Tytuvėnų piligrimų centras.